Poznat středisko Ras Mohammed je jakousi "povinností" pro každého návštěvníka Sinajského poloostrova. Není moc míst na zemi, která by nabízela tak bohatý podvodní svět, jako je tomu u tohoto poloostrova s rozlohou zhruba 400 km2. Nejvyšší bod se třemi terasami leží 65 m nad mořem. Je to Shark Observatory s výhledem na záliv Shark Observatory Bay a moře. Ras Mohammed je nejstarším mořským národním parkem Egypta (založený roku 1989) a láká růžovými, rudými a žlutými korálovými koloniemi, hojnými kulturami hub, svítícími pestrobarevnými tropickými rybami a velkým množstvím různých rejnoků, běluh, kladivounů apod. Jižní cíp poloostrova si drží legendární pověst u potápěčů. Stejně jako v mnoha oblastech Rudého moře i tento citlivý ekosystém je v nebezpečí a je ohrožován různými nerovnovážnými stavy. Speciálně potápěči proto žádají: Korály nechte tam, kam náleží - jenom pod vodou se ukáže jejich skutečná krása. Rudé moře jako „moře korálů“ dělá svému jménu obzvláště čest u Ras Mohammed.
Především skalní útesy Jackfish Alley, Shark Reef a Yolanda Reef (nejslavnější místo k potápění v národním parku) jsou velmi žádanými místy pro potápění. Jackfish Alley je charakteristické prostřednictvím malé jeskyně, kterou můžete proplout, a písečné cestě, kde často narazíte na spící žraloky. Shark Reef a Yolanda Reef leží přímo na strmých stěnách skalisek, které klesají až do hloubky 800 m. Díky obzvlášť silnému proudu na tomto místě potkáte velmi mnoho druhů ryb a unikátní korálový svět. Yolanda Reef bylo pojmenováno podle nákladní lodi, která se tu potopila roku 1980, a jejíž náklad je pořád ještě rozložen na útesu. Po krátké jízdě na člunu dojedete také k cestě z oblasti Tirany, kde najdete bezpočet zajímavých míst k potápění. Kolem vás budou proplouvat želvy, žraloci, velké ryby a budou se kolem dokola povalovat vraky ztroskotaných lodí.
Silné proudy ztěžují potápění a vyžadují pak zvýšené nároky na um potápěčů. Nezkušení začátečníci se musí v tomto případě tohoto sportu vzdát. Existuje ale dostatečná alternativa, kdy ne tak vycvičení potápěči mohou využít proudění. Člověk při tom skočí ze člunu do vody a nechá se pohánět podél útesu, aniž by sám musel udělat jediný pohyb ploutvemi.